Seçenek Daralt
Alışveriş Seçenekleri

Elmas Yüzük

Elmas Yüzüklerin tarihi mücevherin kullanımının başlamasına dayanır. Pırlantanın keşfi, nadir bulunmasının ve işlenebilir olduğunun anlaşılmasından sonra ilk mücevherler Elmas olarak yapılmıştır. Elmas aslında madenin ismidir, pırlanta ise elmas madeninin 54 köşeli özel kesimine verilen addır.

Elmas altı düz üstü fasetli bir kesimde olur. Elmas'ın altı düz olduğu için pırlanta gibi parlamaz. Pırlantaya parlaklığı veren 54 köşeli kesimidir. ışığın girip aynı açı ile renkleri dağıtarak geri yansımasını sağlar. elmas parlamadığı için mıhlarken altına "foya" denilen aslında parlak çikolata kağıdına benzeyen birşey konur parlasın diye... O yüzden elmas suya girmez, girerse foya ile taş arasına su girer.

Elmas yüzük modelleri içinde geçmişten gelen özel modeller vardır.En önemlileri Divanhane ve gül modelleridir. Aslında elmas yüzük modelleri genelde bu iki model etrafında şekillenir. 

Siz de şimdi elmas yüzük fiyatlarımızı inceleyerek ve ömür boyu üretici garantisi ile elmas yüzüğünüzü hemen satın alabilirsiniz.

 

 

Size Özel Fırsatlar!

::after

 

::after

 

Özel Filtrelenmiş Ürün Linklerimiz

::after

 

 

 

::after